Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

12 maja

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Warsaw, Poland, 02-644

2 marca 2023 roku Jędrzej Józefowicz ze Środy Wielkopolskiej i Piotr Kilian z Istebnej wylecieli z Kopenhagi na Grenlandię. Ich celem było zmierzenie się w wersji zimowej ze szlakiem Arctic Circle Trail. Dla Jędrka i Piotrka była to pierwsza polarna wyprawa, ale nie pierwsza piesza. Na Grenlandii spędzili miesiąc, przechodząc w tym czasie szlak w dwie strony. Łącznie ponad 400 kilometrów.

Podczas najbliższego spotkania Jędrzej opowie o tym, co przeżyli na szlaku, jak wędrowało się po zamarzniętych jeziorach i ośnieżonych wzgórzach. W jaki sposób radzili sobie z gotowaniem, mrozem i ciągnięciem kilkudziesięcio kilogramowych sań oraz czy wędrówka w takich warunkach jest dla każdego.

O autorze: Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor prelekcji podróżniczych, pomysłodawca i organizator Zaniemyskiego Dnia Podróżnika. Dziennikarz, podróżnik, kibic Realu Madryt. W 2017 roku wraz z dwoma przyjaciółmi wędrował przez 35 dni szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela i Fisterry. W lipcu 2019 roku wyruszył w samotną pieszą drogę ze Środy Wielkopolskiej do Rzymu. A w marcu 2023 roku przeszedł wraz z Piotrem Kilianem w dwie strony szlak Arctic Circle Trail na Grenlandii. Wkrótce światło dzienne ujrzy jego pierwsza książka: Dziennik wędrowca, czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu.