Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

12 maja

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Mokotów, Poland, 02-644

Pokaz slajdów Radka Kucharskiego

Położony w północno-zachodnich Indiach, na pograniczu Himalajów i Karakorum Ladakh fascynuje mnie od dawna. Bywam tam regularnie od 2004 roku. Wędrowałem tam o każdej porze roku, przemierzając w sumie kilka tysięcy kilometrów. Napisałem przewodnik trekkingowy po Ladakhu – został wydany przez Cicerone Press w Anglii, a w Polsce dostępny jest w sieci Sklepu Podróżnika.

Pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym Ladakh bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzymy z Indiami. Jest rajem dla górskich wędrowców, w którym są niemal nieograniczone możliwości górskiego wędrowania. Znajdziemy tu piękne, surowe krajobrazy, niemal nieograniczoną przestrzeń, rzadkie gatunki zwierząt, gościnnych, przyjaznych i radosnych mieszkańców oraz dzikie szlaki wędrówkowe, wśród których są takie, gdzie nie spotkamy nikogo przez kilka dni.

Opowiem o tej niezwykłej krainie i o moich ulubionych trekkingach w tym regionie. Zarówno tych przebiegających przez wioski, umożliwiających spotkania z lokalną ludnością, poznawanie życia mieszkańców, ich sposobów na funkcjonowanie w trudnym środowisku, jak i takich, na których nie spotkamy nikogo przez kilka dni. Wspomnę też o tym, dlaczego Ladakh jest atrakcyjny również dla osób, które nie są zainteresowane długimi wędrówkami górskimi.

Podczas wieczoru będzie można kupić napisane przeze mnie przewodniki. Spotkanie będzie okazją do porozmawiania o możliwościach zorganizowania własnej wyprawy lub dołączenia do jednej z tych, które organizuję wraz z Exploruj.pl.

www.radekkucharski.com

12 maja 2022 r., godz. 19.00, Klubokawiarnia Tam i z powrotem, Warszawa

wstęp wolny 🙂