Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

10 stycznia

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Warsaw, Poland, 02-644

Hola, jestem Dominika i od trzech lat wędruję szlakami Camino de Santiago. Do tej pory przeszłam Camino Frances (900+ km), Camino Portuguese (350 km) i Camino del Norte (1000+ km).

Od ponad dziesięciu wieków pielgrzymi wędrują do hiszpańskiej Galicji, gdzie w mieście Santiago de Compostela znajduje się grób jednego z dwunastu apostołów. Kult świętego Jakuba rośnie z roku na rok, bijąc kolejne rekordy popularności.

Na szlaku możemy spotkać ludzi różnego wyznania, koloru skóry czy z drugiego końca świata. Idą młodzi, dorośli i starsi. Wędrują samotnie lub w grupie. Jedni mówią lepiej po angielsku, a inni tylko na migi. Każdego jednak łączy jedna rzecz — DROGA.

To spotkanie pomoże Ci przygotować się do Twojej pierwszej wędrówki szlakami Camino de Santiago, wybrać najodpowiedniejszy dla Ciebie szlak, termin, a nawet obuwie. Dowiesz się czym jest paszport pielgrzyma, dlaczego warto zbierać pieczątki na szlaku, ile powinien ważyć Twój plecak, czym jest albergue i co oznacza “Buen Camino”.

Jeśli jeszcze nie wiesz, czy chcesz wyruszyć na szlak, to na spotkaniu dam Ci przynajmniej kilka powodów, by się nad tym zastanowić.

Informacja od Klubokawiarni: Od początku marca 2023 zmieniamy zasady uczestnictwa w spotkaniach podróżniczych. Aby być Gościem slajdowiska trzeba zakupić w kasie na barze tzw. „Voucher podróżnika” kosztujący 10 zł. Kwota z tego vouchera jest w pełni do wykorzystania na barze, na cokolwiek zechcecie, w dniu tej prelekcji. Różnica między voucherem, a zakupowaną pozycją jest bezwrotna, natomiast dopłatę można zrobić w każdej formie płatności jaka Wam odpowiada. Voucher możecie wykorzystać przed lub po spotkaniu, w którym uczestniczycie.