Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

6 lutego

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Yellowstone to najstarszy park narodowy na świecie. Razem z pobliskim Grand Teton National Park tworzą unikatowy na światową skalę ekosystem wciąż jeszcze jedynie w znikomy sposób noszący ślady działalności człowieka. Jest on domem niezwykłych gatunków zwierząt – tysięcy bizonów amerykańskich, wilków, niedźwiedzi grizzly, czarnych niedźwiedzi, jeleni kanadyjskich i wielu innych.

Ze wszystkimi nimi zetknęłam się podczas licznych wypraw rzadko uczęszczanymi parkowymi szlakami. W ciągu w sumie roku przemierzyłam setki mil po bezdrożach obu parków, zachwycając się bajkowymi krajobrazami Gór Skalistych, krystalicznymi jeziorami, kolorowymi gorącymi źródłami o fantazyjnych kształtach i imponującymi gejzerami.

Niewiele osób na świecie może nazwać Yellowstone swoim domem – jako jedna z nich bardzo chciałabym podzielić się moją pasją do tego wyjątkowego miejsca, w którym człowiek styka się z naturą w najczystszej postaci.

Podczas pokazu opowiem o tym, jak to jest codziennie oglądać Drogę Mleczną, regularnie stać w korkach spowodowanych przez bizony, przeżyć spotkanie sam na sam z niedźwiedziem i o tym, co należy uwzględnić, planując wyprawę w te malownicze strony.

Pam Lange