Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

28 września

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Via Dinarica zdecydowanie odstaje pod kątem popularności wobec Łuku Karpat czy Via Alpiny. Jest szlakiem stosunkowo nowym, ale i pod wieloma względami problematycznym. Logistyka, pogoda, dzikość – to tylko niektóre z czynników, które „odstraszają” potencjalnych piechurów, co jednocześnie jest jej wielką zaletą, bo Via Dinarica to szlak rzadko uczęszczany. To ponad 1200 kilometrów w dzikich górach Dynarskich, które zabiorą w podróż przez pięć państw: Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę i Albanię.
Via Dinarica to przede wszystkim niewyrażone w słowach piękno. Piękno dziesiątek wschodów słońca, które wymagają jedynie odsunięcia klapy od namiotu. Piękno rozległych i niewiarygodnie pachnących lasów, których naturalni mieszkańcy obserwują cię uważnie, a ty uważnie obserwujesz ich każdego dnia. Piękno ludzkiej życzliwości i bałkańskiej gościnności, o której co prawda żadnych przysłów nie znam, ale której namacalności doświadczam. Piękno długiej samotności, oderwanej od powiadomień aplikacji i głupkowatych newsów z social mediów.
Skąd mi wpadł do głowy pomysł, by targnąć się na ten szlak? Dlaczego ja, nienawidzą upałów dziewczyna, postanowiłam przez dwa bite miesiące niemal tonąć we własnym pocie? Przyjdź i posłuchaj opowieści przywiezionych całkiem niedawno z najdzikszych gór Europy – Gór Dynarskich!

Zapraszam!
Emma

Informacja od Klubokawiarni: Od początku marca 2023 zmieniamy zasady uczestnictwa w spotkaniach podróżniczych. Aby być Gościem slajdowiska trzeba zakupić w kasie na barze tzw. „Voucher podróżnika” kosztujący 10 zł. Kwota z tego vouchera jest w pełni do wykorzystania na barze, na cokolwiek zechcecie, w dniu tej prelekcji. Różnica między voucherem, a zakupowaną pozycją jest bezwrotna, natomiast dopłatę można zrobić w każdej formie płatności jaka Wam odpowiada. Voucher możecie wykorzystać przed lub po spotkaniu, w którym uczestniczycie.