Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

9 grudnia

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Anna Książek i Andrea Pucci od trzech lat podróżują dookoła świata zbierając historie światozmieniaczy i światozmieniaczek czyli osób, które działają na rzecz społeczeństwa i/lub przyrody. Zaczęli od Azji Południowo-Wschodniej, później zwiedzili Bałkany, Turcję i kraje Kaukazu, zaś ostatni rok spędzili w Ameryce Południowej i to o niej przede wszystkim Anna opowie już 9 grudnia w Klubokawiarni Tam i z Powrotem.

Trzy lata w podróży… to czas wielu zmian, wielu odkryć, wielu przemyśleń. Każdy etap przynosił nowe spostrzeżenia. Azja to dla nich czas rozwoju duchowego, medytacji, cieszenia się chwilą. Bałkany, Turcja i kraje Kaukazu to przede wszystkim odkrywanie świata z punktu widzenia polityki i systemów społecznych. Zaś Ameryka Południowa to czas na budowanie relacji, połączenia, CONNECTION. Relacji z sobą samym, relacji z innymi i relacji z przyrodą. Relacji wynikącej z prawdziwego zrozumienia, wybiegającego poza racjonalne postrzeganie świata, tak powszechne w Europie. To o tym połączeniu Anna chce nam opowiedzieć. O Ameryce Południowej widzianej z perspektywy uważności, empatii, odkrywania, że ja, ludzie, przyroda to w gruncie rzeczy jedno i to samo.

Podczas ostatnich trzech lat Anna i Andrea:
– odwiedzili 32 kraje na 3 kontynentach
– przeprowadzili 302 wywiady ze światozmieniaczami i światozmieniaczkami
– poprowadzili 112 warsztatów i prezentacji o światozmienianiu w 23 krajach dla ponad 2000 osób, w tym 9 kilkudniowych Kursów Światozmieniaczy
– napisali 1 książkę ze scenariuszami dla edukatorów i edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, zachęcające do zmieniania świata na lepsze (do ściągnięcia bezpłatnie tutaj: https://www.dropbox.com/s/fy6lma5j1njx7a4/swiatozmieniacze%20cel%20dobro.pdf?dl=0)
– pracowali wolontariacko w 31 projektach

Podróż Anny i Andrei opiera się o wymianę – praca wolontariacka, ich umiejętności i wiedza w zamian za miejsce do spania i jedzenie. Kwestionują oni standardowe, często wykluczające podejście do ekonomii, szukając nowych rozwiązań, takich jak wymiana, Gift Economy, biznesy społeczne, podejście pay as you like, lokalne waluty, itd.

Więcej o Ani, Andrei i ich projekcie Exchange the world:
– exchangetheworld.info
– facebook.com/exchangetheworld.info
– Instagram.com/exchangetheworld.info
– TEDx talk: https://www.youtube.com/watch?v=xvKHkS49vRo