Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

Godzina:

Kaukaz to taki zakątek świata, gdzie wojna wcześniej czy później każdemu zajrzy w oczy. Można wręcz powiedzieć, że to takie Bałkany Azji. To właśnie tam Ormianie, Azerowie, Gruzini, Abchazi czy Czeczeni niczym więźniowie, zamiast wspólnymi siłami spróbować wydostać się z więzienia na wolność, walczą między sobą o lepsze miejsce w tej samej celi. (W.Jagielski) Od wieków schowani wśród gór byli dla siebie sąsiadami, wrogami, braćmi i obcymi. Wędrując przez liczne górskie przełęcze zmierzają w to samo miejsce obierając jednak zupełnie przeciwne kierunki. Żyją tuż obok siebie a zarazem bardzo daleko.

To właśnie na Kaukazie znajdziemy państwa, które nie istnieją, państwa o których świat zapomniał albo celowo wymazał z mapy.

Szczepan Ligęza opowie o swojej podróży po dwóch nieuznawanych republikach: Abchazji i Górskim Karabachu, o tym jak wygląda życie w miejscu, którego oficjalnie nie ma oraz o ludziach, których umieszczono po tej drugiej stronie… i będzie to opowieść inna niż się spodziewacie.
______________
Wstęp bezpłatny