Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

8 lutego

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Czy Bułgaria to tylko plaża i Złote Piaski? Jeśli i Wam ten bałkański kraj kojarzy się tylko z morskim kurortem to dzięki tej prezentacji odkryjecie jego nieznane oblicze. Bułgaria to bowiem raj dla górołazów i fanów pieszej turystyki. 60% krajobrazu to tereny górzyste, a kraj przecinają aż 3 Europejskie Szlaki Długodystansowe. Jeden z nich (część E3) prowadzi od granicy z Serbią i szczytu Kom do przylądka Emine nad Morzem Czarnym.

Zabiorę Was w pieszą wędrówkę przez najdłuższe pasmo górskie Bułgarii – Starą Planinę, pełną zapierającej dech w piersiach przyrody i historii tego słowiańskiego narodu. Oprócz opowieści i zdjęć spodziewajcie się również sporo informacji praktycznych dotyczących kosztów podróży, potrzebnego sprzętu, aspektów technicznych przejścia. Ale przede wszystkim – narracji przepełnionej miłością do bułgarskiego narodu i jego magicznych gór.

Zapraszam!

O prelegentce:
Martyna Zgierska “Zgierka” – autorka bloga www.zgierka.pl, zapalona fanka gór wszelakich, snująca się po świecie studentka fotografii i zakochana po uszy w Bułgarii (i Bałkanach) amabsadorka tego kraju 😉

FB: https://www.facebook.com/Zgierka/
Instagram: https://www.instagram.com/zgierka.pl/