Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

28 października

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Warsaw, Poland, 02-644

IRAN OD KUCHNI.

Czy wiesz, że w Iranie ogórek to owoc, a Twoja Babcia ma prawdopodobnie więcej wspólnego z tym krajem, niż się spodziewasz? Zapraszamy Was w kulinarną podróż po Iranie, na spotkanie z perską kulturą i obyczajowością. Opowiemy Wam o jakich porach Irańczycy jedzą, jakie są najbardziej popularne dania, kluczowe składniki, czym się zajadają podczas najważniejszych świąt, czego i gdzie warto spróbować będąc na miejscu. Poznacie też różnice a także podobieństwa między polską a perską kuchnią i kulturą 😉

O nas:

Dorota Woźniak i Milad Ghorbani. Jesteśmy parą polsko-irańską i od 2022 roku zajmujemy się hobbystycznie organizacją wydarzeń związanych z szeroko pojętą kulturą i kuchnią perską.Przybliżamy te mało znane smaki w Polsce, wprowadzając w klimat Iranu przez wspólne gotowanie i opowieści z dzieciństwa Milada oraz podróży w tamte strony. Wspólnie stworzyliśmy projekt PERSKIE SPOTKANIA – mieliśmy już okazję organizować warsztaty kulinarne we współpracy z Muzeum Etnograficznym w Gdańsku – w ramach projektu „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”, przy współpracy magazynu kulinarnego Kukbuk Polska. Prowadziliśmy także warsztaty kuchni perskiej w Akademii Kulinarnej SPOT. Poznań. Zaprezentowaliśmy również cykl wykładów na temat Iranu, perskiej kuchni podczas Slot Art Festival 2023 oraz w Poznaniu w Kolektywie w Sercu podczas spotkania “Podróże w sercu: Iran – perskie historie.”

Informacja od Klubokawiarni: Od początku marca 2023 zmieniamy zasady uczestnictwa w spotkaniach podróżniczych. Aby być Gościem slajdowiska trzeba zakupić w kasie na barze tzw. „Voucher podróżnika” kosztujący 10 zł. Kwota z tego vouchera jest w pełni do wykorzystania na barze, na cokolwiek zechcecie, w dniu tej prelekcji. Różnica między voucherem, a zakupowaną pozycją jest bezwrotna, natomiast dopłatę można zrobić w każdej formie płatności jaka Wam odpowiada. Voucher możecie wykorzystać przed lub po spotkaniu, w którym uczestniczycie.