Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

3 stycznia

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Serdecznie zapraszam wszystkich na podróż przez wspomnienia mojej dwumiesięcznej podróży po Indiach.
Indie to kraj wciąż nieco dziewiczy, zwłaszcza jeśli chodzi o podróżowanie solo. Jest to wciąż tak
zwany zupełnie inny świat, w którym nowoczesność w barwny sposób miesza się z tradycją i kulturą.
Kraj olbrzymi i różnorodny. Różnorodny do tego stopnia, iż niektórzy mówią, że w Indiach co każde 100 km powinno być oddzielne państwo. Trudno się z tym nie zgodzić.
Czy podróżowanie solo po Indiach, zwłaszcza w przypadku kobiet, jest bezpieczne? Czy w Indiach
dogadamy się po angielsku? Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając się do Indii na własną rękę?
Na te oraz na wiele innych pytań opowiem Wam podczas mojej prezentacji.
Zaczniemy od niewiarygodnie gorącego, zaludnionego i dusznego Delhi. Odwiedzimy rejon gorących pustyni Rajasthanu, miasta Jaipur i Bikaner. Wybierzemy się do jednego z najważniejszych duchowych ośrodków w Indiach, miasta Rishikesh pod Himalajami. Odwiedzimy Indyjskie Himalaje w regionie Ladakh, zwanym Małym Tybetem. Przemierzymy niebezpieczny region Kashmiru z miastami Jammu i Srinagar, uznawanymi za niebezpieczne ośrodki regionu spornego Indii z Pakistanem.
Następnie przeniesiemy się na wschodnie wybrzeże i odwiedzimy upalne miasta Kalkutę i Madras, które były kolebką angielskiej kolonizacji. Następnie zahaczymy o południowe Indie. Odwiedzimy jedno z najstarszych miast w Azji, Madurai. Zatrzymamy się w kurortowym górzystym miasteczku Kodaikanal, które jest ostoją dla Hindusów w gorące dni. Odwiedzimy Dolinę Krzemową Indii,
nowoczesne miasto Bangalore. Na końcu rzucimy okiem na jedną z największych metropolii na świecie, „miasto, które nigdy nie śpi”: Mumbai.
Zapraszam!
Ola

Informacja od Klubokawiarni: Od początku marca 2023 zmieniamy zasady uczestnictwa w spotkaniach podróżniczych. Aby być Gościem slajdowiska trzeba zakupić w kasie na barze tzw. „Voucher podróżnika” kosztujący 10 zł. Kwota z tego vouchera jest w pełni do wykorzystania na barze, na cokolwiek zechcecie, w dniu tej prelekcji. Różnica między voucherem, a zakupowaną pozycją jest bezwrotna, natomiast dopłatę można zrobić w każdej formie płatności jaka Wam odpowiada. Voucher możecie wykorzystać przed lub po spotkaniu, w którym uczestniczycie.