Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

8 grudnia

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Uczciwie przyznaje, ze wcześniej niewiele wiedziałam o Karaibach, a szczególnie o Małych Antylach. Zmieniło się to dopiero poprzedniej zimy, kiedy to razem z moim partnerem przemierzaliśmy ten nieznany nam archipelag na skromnej, ośmiometrowej żaglowce. Odwiedziliśmy wówczas 7 krajów i 12 wysp. Choć pod wieloma względami podobne, każda była na swój sposób ciekawa. Jedna z nich zrobiła na mnie szczególne wrażenie i na zawsze zapadła w pamięć – Dominika!

Mimo, ze najrzadziej odwiedzana, Dominika jest wyspą absolutnie wyjątkową, nie tylko z perspektywy Europejczyka, ale również w kontekście całych Karaibów!
Wielu faktów zupełnie nie byłam świadoma, jednak w trakcie naszego ośmiodniowego, intensywnego pobytu mieliśmy okazje dość dobrze poznać ten kraj. Wzbogacona o nową wiedzę i wiele zdjęć chętnie opowiadam o Dominice, aby więcej osób mogło dowiedzieć się o tym niezwykłym miejscu.

Dlaczego zatem Dominika jest wyspa tak wyjątkowa, mimo że mało znana, nagminnie mylona z Dominikaną? Na to pytanie obszernie odpowiem podczas mojej prelekcji.

Zapraszam
Patrycja