Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

11 października

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Spotkanie odszumowujące 15 lat pracy twórczej w Gruzji fotografa Radka Polaka

“Wyjechałem na miesiąc, a zostałem pół roku” – taki jest początek historii Radka w Gruzji i historii Gruzji z Radkiem! Zapraszamy Was na niezwykłą opowieść o 15 latach ciągłych powrotów, do tych samych miejsc, tych samych ludzi, którzy z nieznajomych zamienili się w przyjaciół na całe życie! Porozmawiamy o tradycji i o tym dlaczego warto omijać miejsca polecane w przewodnikach turystycznych. Dowiemy się w co grają Gruzini w święta Wielkiej Nocy, dlaczego warto odwiedzić gruzińskich muzułmanów, a to wszystko okraszone dużą porcją cudownych, poruszających fotografii, gdyż nasz gość jest zawodowym fotografem, który w czasie wolnym, z pasji, realizuje w Gruzji swoje projekty dokumentalne! Czemu właśnie tam? Spytajcie Radka na spotkaniu!

Po spotkaniu możliwość zakupienia książki “Gruziński smak” współautorstwa naszego gościa.

Radek Polak – urodzony w 1975 roku. Fotograf, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP. Wystawiał m.in. w Centrum Georges Pompidou w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie czy podczas Biennale Fotografii w Poznaniu. Portretuje osobistości sztuki i show-biznesu dla „Twojego Stylu”, „Elle”, „Vivy!” , „Gali”, „Przekroju”. Przed jego obiektywem stawali min. Władysław Bartoszewski, Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Kazimierz Kutz, Ewan McGregor, Patrick Swayze i wielu innych. W 2015 wydał książkę o Gruzji pt. „Gruziński Smak”.

Jako dokumentalista pracuje głównie w Gruzji , zajmuje się portretowaniem małych społeczności oraz tematem męskiej tożsamości.

Więcej o Radku na stronie: www.radekpolak.com