Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

4 października

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać na drugi koniec świata? Niektórym się udaje 😉 W podróż do Chile i na Filipiny zabiorą nas wolontariuszki Domów Serca, które przez ponad 14 miesięcy mieszkały w najbiedniejszych dzielnicach Valparaiso i Manili. Opowiedzą o miejscach znanych z przewodników, ale także o tych do których turyści raczej się nie zapuszczają.

Valparaiso, z hiszpańskiego “Rajska Dolina”, to miasto portowe nad Pacyfikiem. Spowite mgłą i tajemnicą kryje w sobie historie ludzi o otwartych sercach i niewyczerpanej zdolności odradzania się. Wolontariusze Domów Serca odwiedzają tam więzienie, szpital, bawią się z dziećmi. Zabierzemy Was też w najsuchsze miejsce na ziemi – na pustynię Atakamę. Miejsce tak piękne, że popłakanie się tam ze wzruszenia wydaje się być normalną reakcją.

Navotas, które wchodzi w skład metropolii Manili, roi się od wszędobylskich dzieci, kobiet zajętych praniem bielizny czy rowerów i trójkołówek próbujących utorować sobie przejazd. Wąskie ulice Navotas, to miejsce gdzie głośne śpiewy karaoke rozbrzmiewają bez przerwy w dzień i w nocy, a radosne przygotowania do Bożego Narodzenia zaczynają się już we wrześniu 🙂

Zapraszamy!
Ewa Towarek / Dominika Dudkowska