Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

25 stycznia

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Bangladesz – tam, gdzie znajdują się najdłuższa piaszczysta plaża, największe na świecie złomowiska statków, a wolna przestrzeń jest prawdziwym luksusem

Jak funkcjonuje się w kraju wielkości 1/3 Polski, w którym mieszka ponad 200 milionów ludzi, a każdy skrawek wolnej przestrzeni jest na wagę złota?

Jak wyglądają warunki pracy na miejscu złomowania statków, czyli na olbrzymich śmietniskach „krajów rozwiniętych”?

Jak żyje się wschodzącej klasie średniej – wśród szoferów, służby i w brytyjskich klubach dla bengalskich dżentelmenów w pożyczonych garniturach?

Jaki jest największy herbaciany sekret Bangladeszu, czym jest tzw. ladies’ snack i dlaczego kino Bollywood można oglądać tylko na zamkniętych seansach?

Zapraszamy na opowieści, slajdy i dyskusję o Bangladeszu, który, na tle innych państw azjatyckich, jest pewnie najmniej znany. Podczas naszej ponad 2-letniej podróży po Azji, był chyba największym wyzwaniem, a nierzadko powodem frustracji. Tu wszystko dzieje się mocniej, intensywniej, bardziej namacalnie. Postaramy się Wam choć w części to przybliżyć:)

Serdecznie zapraszamy 🙂
Dorota i Bartek

WAŻNE:
Wejście na spotkanie jest płatne 10 zł – dochód z biletów na wydarzenie w całości przeznaczony jest dla prelegenta za jego wiedzę, doświadczenie, poświęcony czas i pracę nad prezentacją. Płatność na miejscu przy wejściu.
Istnieje możliwość rezerwacji miejsca pod adresem e-mail: dorota@tam-cafe.pl. prosimy podać w mailu kontaktowy numer telefonu.

Dorota Nowak-Baranowska – doktor romanistyki, lektor języków obcych i copywriter.

Bartosz Baranowski – rusycysta z wykształcenia, zdeklarowany humanista i wielbiciel kotów wszelkiej maści

Lata 2014-2016 Bartek i Dorota spędzili w Azji, pracując i podróżując. Starali się opisywać zastaną rzeczywistość na blogu www.agrafkaisznurek.blogspot.com