Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

12 października

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Zaczyna się od zachwytu. Intensywne kolory kobiecych strojów, błękit i turkus oceanu, rozkoszne zapachy i smaki, ciepły wiatr i słońce. Ale zaraz potem pojawia się zadziwienie… Kobiety w afrykańskich kangach mijają się z tymi w czarnych buibui. Twarze ciemne jak heban pozdrawiają uprzejmym „Habari” zupełnie inne – złociste, z oczami wyciętymi w kształt migdałów. Kawa mocna jest mocna jak ta w namiocie saharyjskich nomadów. Dziewczyna w sari sprzedaje gorące kachori, a głos bębnów miesza się z dźwiękami liry kanun. Gdzie właściwie jesteśmy? W Afryce czy Arabii, a może w Persji albo w Indiach? To Zanzibar – serce wybrzeża Suahili i starej kultury tworzonej przez wieki przez Afrykanów oraz żeglarzy i kupców z dalekich stron. Otwarci i ciekawi siebie nawzajem wymieszali krew, języki, wierzenia, zwyczaje, smaki, zapachy, stroje, muzykę. I stworzyli klejnot – kulturę Suahili, która wzięła to, co najlepsze z tradycji Afryki i Orientu.
Zapraszam na Zanzibar, w podróż po zapachach i smakach, na spotkania z rybakami i żeglarzami, na podwodne pola alg, na tradycyjne wesele i sekretny rytuał unyago, do domów moich zanzibarskich przyjaciół, na opowieści i zdjęcia ze świata Suahili.
Beata Lewandowska-Kaftan

Na spotkaniu książki: Zanzibar – wyspa skarbów oraz Afryka jest kobietą do kupienia w specjalnej promocyjnej cenie i z osobistą dedykacją 😊

Zapraszam na moją autorską stronę https://web.facebook.com/beata.lewandowska.kaftan/

Beata Lewandowska-Kaftan – z wykształcenia geograf, z zawodu wydawca, z zamiłowania… kobieta w podróży. Przez ponad 30 lat pracowała dla szacownych oficyn polskich i międzynarodowych koncernów wydawniczych. 15 lat temu zakochała się w Afryce od pierwszego wejrzenia i wciąż tam wraca – jak do domu. Podróżowała po Kenii, Tanzanii i Zanzibarze, Ugandzie, Etiopii, Namibii, Botswanie, Zimbabwe, Mali i Burkina Faso. Zafascynowana Afryką, postanowiła o niej pisać. Sukces pierwszej książki Afryka jest kobietą, zachęcił ją do napisania drugiej – o Zanzibarze, sercu niezwykłego świata Suahili.