Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

23 października

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Mokotów, Poland, 02-644

Safari, czyli obcowanie z dzikimi zwierzętami w ich naturalnym nienaruszonym środowisku!

Bycie świadkiem polowania lwic, które auto safari traktują jako pomoc w zasadzce! Obserwowanie jak gepardzia mama uczy młode polować, używając końcówki białego ogona jako wyznacznik drogi!
Obcowanie ze stadem słoni, które skandują gdy narodzi się młode w stadzie, czy też płaczą łzami gdy któreś odejdzie!
Zwierzęta na wyciągniecie ręki, tuż obok, metr, dwa, gdyby nie zdrowy rozsądek pewnie tą rękę byś wyciągnął.
To tu na chwilę może zapomnieć o świecie (brak Internetu) ale najważniejsze, świat który wciąga! Afryka jest domem dla ponad 800 gatunków zwierząt, z których niektóre – jak między innymi właśnie słoń afrykański – można spotkać wyłącznie tutaj. Czy wiesz że niecałe 100 lat temu, bo w 1930 r., w Afryce żyło około 10 milionów słoni. Dziś jest ich już tylko około 400 tysięcy, populacja zmniejszyła się o 96%! I to przez nas właśnie! Jak dbać o naturę?

Jak przygotować się do Safari? Leki, kosmetyki ubrania i sprzęt. Co ze sobą zabrać?
Który park wybrać i dlaczego? Jakie miesiące najlepsze są na podróż? Kiedy będziesz sam w parku a kiedy spodziewać się tłumów? O tym jak żyją lokalne plemiona, najlepsze danie z zielonych bananów, o dzieciakach uśmiechniętych od ucha do ucha. Trochę o kulturze, trochę o języku Swahili (w którym właśnie safari znaczy podróż) trochę o dachu Afryki Kilimandżaro czy niebiańskich plażach Zanzibaru.

O tym wszystkim postaramy się powiedzieć choć trochę. Pozwól nam pokazać świat który kochamy a na pewno kawałek zostanie w Twoim sercu <3