Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

22 kwietnia

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Birma oczami Ani – autorki, planowanej prelekcji:

“Jak co roku, po zimie zrzucam starą skórę i wyruszam w drogę, by odrodzić się na nowo. Nie wiem dlaczego, ale coś mnie ciągnie do Azji (a może bardziej to czuję, niż wiem). Tym razem padło na Birmę.

Po zeszłorocznej wyprawie do Nepalu, który totalnie podbił moje serce i rozłożył na łopatki, myślałam, że nic już nie jest w stanie przebić tego doświadczenia, chociaż bardzo starałam się nie robić porównań…

Rangon, upał 40 stopni, wilgoć 90%, chaos, ścisk i nieustanny hałas będący połączeniem klaksonów i dźwięków z trzech świątyń – buddyjskiej, hinduskiej i muzułmańskiej – to moje trudne miłości do Birmy początki.

Jednak im dalej od miasta tym bardziej miękło moje serce. Birmańczycy emanują czymś, co jest połączeniem: spokoju, radości i dobroci. To wszystko odnalazłam dzięki nim też w sobie. I choć w oficjalnej agencji turystycznej w Rangonie, dowiedziałam się, że jeśli będę chodzić po wioskach sama, bez przewodnika, to na pewno się zgubię i mogą mnie pogryźć psy albo węże, to jednak podjęłam to wyzwanie i ruszyłam w drogę bez przewodników, poza utarte szlaki, za głosem serca.

Czy ugryzł mnie pies? Czy spotkałam węża? Czy serce dobrze podpowiedziało mi drogę? I jak znalazłam odnalazłam w sobie ten birmański spokój, radość i dobroć? Dowiesz się, jak przyjdziesz na pokaz slajdów i opowieści z Birmy w środę 22 kwietnia o 19:00 do Klubokawiarni Tam i z Powrotem.”
Anna Żakowska

Klubokawiarnia również serdecznie zaprasza 😉