Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

14 kwietnia

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Warsaw, Poland, 02-644

“Po 2 tygodniach wędrówki człowiek przestaje myśleć o swoim życiu. W końcu zaczyna odbierać rzeczywistość na nowo. Wchodzi w tą wędrówkę całkowicie”

Podczas swojego pierwszego Camino (przemierzając “tylko” 360km) usłyszałam te słowa od pielgrzyma, który postanowił pokonać ponad 1000km. Zapragnęłam doświadczyć tego co on. To marzenie zakiełkowało tak głęboko, że po 5 latach znalazłam się w Saint Jean Pied de Port we Francji by pokonać ponad 800 km. Była to moja trzecia wędrówka szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela.

Czy to był “najlepszy szlak” jakubowy jaki przemierzyłam?
Czym się różnią Camino Frances, Camino Portuges i Camino del Norte?
Który szlak będzie dla najlepszy na pierwszą wędrówkę?
Na co komu tyle szlaków do Santiago?
Lepiej iść samemu czy osobno?
Czy któryś ze szlaków był nie warty pokonania?
Czy wrócę jeszcze na szlak?

Jeśli planujesz wybrać się na Camino po raz pierwszy, lub już masz to doświadczenie za sobą, ale chcesz podążyć nowym szlakiem, przyjdź koniecznie i posłuchaj o moich doświadczeniach. Oprócz tego powiem Ci jak się przygotować do takiej wyprawy w zależności od długości planowanego dystansu i jak przetrwać setki kilometrów.

O swoich hiszpańsko – portugalsko – francuskich pieszych przygodach opowie Bernadetta “Bebe” Lipko – podróżniczka, miłośniczka dobrej kuchni, dzikich krajobrazów i kultury. Autorka książki “100 pomysłów na podróżowanie” Odwiedziła 40 krajów na 4 kontynentach. Łowczyni tanich lotów. Rozdarta między fascynacją Ameryką Południową a Bliskim Wschodem. Od 2 lat zawzięta cyklistka przemierzają setki kilometrów po Polsce, a zwłaszcza Mazowszu i Podlasiu.

Na co dzień możecie obserwować jej podróżnicze odkrycia na Instagramie @powsinoga_ oraz na Facebooku.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki Bernadetty “100 pomysłów na podróżowanie” w cenie 25zł.