Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

27 stycznia

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

“Międzyuczelniana wyprawa Szkoły Filmowej w Łodzi i Krośnieńskiej PWSZ w wyczekanym oknie pogodowym, 21 lutego 2018r., po jedenastu godzinach podejścia w rakietach śnieżnych, przy pomocy nawigacji GPS, z pełnymi plecakami i nieukrywaną radością stanęła na szczycie Popa Iwana (2022 m n.p.m.) budząc w nocy przy minus 20 st. C załogę ukraińskiego GOPR-u.” – prof. Krzysztof Heyke

Już 26 stycznia w obowiązkowym punkcie na warszawskiej mapie podróżników – Klubokawiarni Tam i z Powrotem – zostanie pokazana wystawa “Biały Słoń”. Spotkanie będzie otwarciem wystawy która zostanie w Tam i z Powrotem przez półtora miesiąca.

Fotografie prezentowane na wystawie zostały wykonane w trakcie wyprawy fotograficznej z okoliczności stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem ekspedycji było dawne Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, położone w paśmie Czarnohory (obecnie Ukraina). Obiekt wbudowany w 1938 roku za sumę 1 miliona złotych był jednym z dwóch najnowocześniejszych w ówczesnej Europie, pełnił także funkcję strażnicy Korpusu Ochrony Pogranicza – w pobliżu odkryliśmy słupy graniczne II RP.

Dotychczas wystawa była prezentowana w Uniwersytecie Lwowskim oraz Uczelniach biorących udział w projekcie – to pierwsza okazja, aby zobaczyć fotografie w mniej formalnych warunkach, w Warszawie.

Wystawie towarzyszyć będzie pokaz filmu “Biały Słoń” dokumentującego przebieg czteroosobowej ekspedycji oraz rozmowa z jednym z uczestników – Marcinem Modzelewskim, twórcą kanału Marian na Świecie