Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

25 marca

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Warsaw, Poland, 02-644

Jeśli w waszych głowach kiełkuje myśl zmiany życia, porzucenia stacjonarnego domu na jego bardziej mobilną wersję, to zapraszamy Was na naszą krótką historię gdzie słowo spontaniczność, to klucz do wszystkiego.

W dużym skrócie nasza przygoda to pół roku we własnoręcznie zrobionym vanie. Przemierzenie ok. 10 000 tyś. km. Odwiedzenie 4 państw, w tym 12 dużych miast, a także Gibraltaru i Kraju Basków. Ale to nie wszystko. Opowiemy Wam, także o pracy przy zbiorach winogron we Francji, o spełnieniu dziecięcych marzeń – czyli dwa dni w Disneylandzie oraz wspinania w słynnym podparyskim Fontainebleau – czyli mekki współczesnego boulderingu. Przeprowadzimy Was naszym vanem przez piękne srebrne wybrzeże Francji, odwiedzając nadoceanicznym Hourtin, gdzie plaża powaliła nas swym pięknem na łopatki, aż po urokliwe miasto San Sebastian na północy Hiszpanii. Opowiemy dlaczego zakochaliśmy się w tym mieście. Następnie ledwo pokonując góry dotrzemy do Tarragony a przy okazji zdradzimy Wam dlaczego nie spędziliśmy tam nocy. Dalej skierujemy się na południe Hiszpanii i przejdziemy wspólnie to piękne wybrzeże, zatrzymując się na dłużej w takich miejscach jak m.in. Almeria, Nerja czy Malaga.
Odwiedzimy też najbardziej urokliwe i klimatyczne Pueblo Blanco w całej naszej podróży oraz zajrzymy do jedynych wolno żyjących małp w Europie na Gibraltarze. Następnie przekroczymy granicę i wjedziemy do Portugalii, gdzie prowadzić nas będą piękne atlantyckie klify i miasteczka, zahaczając o stolicę Portugalii. Następnie czeka nas wiele emocji, czyli zawody surfingu na największych falach Świata w Nazare.

Dowiecie się również dlaczego to Porto a nie Lizbona skradło nasza serce. Opowiemy także o wspinaniu w Sintrze, a także o tym dlaczego uważamy, że Sewilla to miejsce, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu. Nie zabraknie również opowieści o winie, tańcu i przede wszystkim o wspaniałych ludziach, których spotkaliśmy.

To tylko oczywiście mała dawka tego, czym chcemy się z Wami podzielić. Nie zabraknie również takich tematów jak nasze subiektywne – praktyczne porady stricte związane z vanlifem takie jak : spanie na dziko, bezpieczeństwo, Internet a także dowiecie się jakich produktów z Polski nam brakowało i czy dieta roślinna w odwiedzonych państwach była wyzwaniem.

Nasza przygoda, to zrobienie kroku w przód do spełnienia marzeń. Jeśli tak jak my, pragniesz czegoś więcej od życia, chcesz smakować, doświadczać i poznawać wspaniałych ludzi – to zapraszamy Was, dowiecie się jak to było z Nami i jak odmieniło to nasze głowy.

Kamil&Basia