Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

8 lutego

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Warsaw, Poland, 02-644

Mont Blanc kusi nie jednego… Kto by nie chciał posmakować wysokogórskiej przygody! Jednak wejście na Mont Blanc jest nie dla każdego. Czy da się być w pobliżu dachu Europy bez wchodzenia na Mont Blanc? Bez znajomości zasad asekuracji i aklimatyzacji? Bez konieczności posiadania czekanu i raków?
Da się! Wystarczy 10 dni wędrówki wśród alpejskich szczytów, dzikiej przyrody, lodowców, świstaków i krów jak z reklamy Milka.
Wokół najwyższej góry Europy przebiega szlak dostępny dla każdego, kto chce posmakować górskiej przygody. Poczuć się jak alpinista, ale w bezpiecznych warunkach.
Tour du Mont Blanc to 170 kilometrowy szlak okrążający masyw Mont Blanc, podczas których pokonuje się sumę 10 000 metrów podejść.

W mojej prelekcji dowiedzie się:
1. Dla kogo jest szlak?
2. Jak się przygotować?
3. Co spakować?
4. Gdzie zacząć i jak się tam dostać? Co jeść, gdzie spać?
5. Czy warto wjechać kolejką na Mont Blanc?
6. Mapa trasy
7. Dlaczego nie warto polegać na mapach offline?
8. Co zrobić gdy przechodzimy koło stada krów?

O mnie: Mam na imię Magda. Wyprawa dookoła Mont Blanc była moją pierwszą wyprawą w góry. I było różnie… momentami pięknie, czasem niebezpiecznie. Ale od tej pory polubiłam wyjazdy w góry. Zaczęłam z grubej rury od wyjazdu w Alpy. Teraz poznaje polskie szlaki. Prowadzę bloga www.przezswiatzplecakiem.pl i instagrama @przezswiatzplecakiem na których opisuje swoje wyprawy.