Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

29 października

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Kiedy 2 lata temu wracałem z Iranu nie myślałem, że wrócę do Azji Środkowej tak szybko. Powód do odwiedzenia Kazachstanu był dość absurdalny. Według Wikipedii jest on bowiem na liście krajów europejskich a to odwiedzenie wszystkich państw Starego Kontynentu jest moim głównym obecnym celem podróżniczym.
Jadąc do tego kraju pod koniec września moje wyobrażenia plasowały to państwo jako niczym szczególnym nie wyróżniająca się jeszcze jedna z republik radzieckich. Jakież było moje zdziwienie kiedy tam dotarłem..
Podczas godzinnego wystąpienia postaram się zachęcić Was do odwiedzenia tego kraju może już w następnym roku. Będzie więc o dwóch zupełnie różnych miastach – Nur-Sułtanie, stolicy zbudowanej ze szklanych domów a także o blisko dwa razy większych – będących rzeczywistą stolicą regionu, położonych u podnóży gór miasta Ałmaty. Będzie również o podróży nocnym expresem, którego jak się okazało „wagon barowy” nie zamyka się o północy. Wreszcie będzie też o perłach południa czyli zjawiskowych jeziorach, kanionie i górach w których wraz z moim towarzyszem wyprawy zrobiliśmy kilkugodzinny trekking. Jeżeli starczy czasu opowiem także o pobycie na wsi, w której wizyta oznacza wyjście poza ramy komfortu.

A tak naprawdę będzie to prezentacja niezwykłej i zarazem zwykłej podróży, którą możecie zorganizować również sami.

Serdecznie zapraszam 🙂
Maciej!

Więcej o mnie:
https://m.facebook.com/PodrozeSubiektywneByMaciejBrewczak/?ref=bookmarks