Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

12 grudnia

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Na spotkaniu autorka – Agata Wielgołaska – która od lat mieszka w Turcji – opowie o swojej nowej książce i o tym, jak bardzo Stambuł zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Agata jest współautorką książki „Turcja. Półprzewodnik obyczajowy”, blogerką (Agaty Tureckie Kazania) i autorką artykułów na temat kraju gwiazdy i półksiężyca. Opowie o Stambule z perspektywy Polki żyjącej od dziesięciu lat w łatwym do pokochania i znienawidzenia mega-mieście.

„Pobudza wszystkie zmysły, nie pozwala zatrzymać się na chwilę, odetchnąć. Daje inspirację tym, którzy potrafią go okiełznać. Z całej reszty wysysa powoli energię. Lokalni narzekają na przyjezdnych i przejezdnych. Że za dużo, że wystarczy, że stambulski miejski patchwork pęka w szwach.
‘Kochani, dziesięć lat temu było tu naprawdę pięknie…’
‘Kochani moi drodzy, jakie dziesięć, pięćdziesiąt’ – odburknie na to bardziej wiekowy mieszkaniec.
A tak w ogóle, to na początku ubiegłego stulecia…”

„Stambuł. W oparach miejskiego absurdu” opowiada o surrealistycznym pięknie prawie dwudziestomilionowej tureckiej metropolii. Kapryśnej pogodzie, mieszkańcach-indywiduach oraz wariackim pędzie dnia codziennego. Architekturze, która przypomina często sen szalonego cukiernika. Wreszcie o tych, którzy wybrali tę krainę absurdu dobrowolnie i nie zamieniliby jej na żadną inną.”

———
wstęp wolny