Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

26 listopada

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Rozpoczyna się w Signaldalen w Norwegii, kończy koło Jukkasjärvi w szwedzkiej Laponii. Wyprawa Fjällräven Polar zabiera uczestników w niezwykły, zimowy świat.
“To magiczne przeżycie, które było spełnieniem moich marzeń. Połączenie Północy, psich zaprzęgów, ekstremalnych warunków i przygody. Fjällräven Polar to naprawdę wspaniała inicjatywa ludzi z pasjami, którzy spełniają marzenia innych. Wydaje się, że to niemożliwe: wyjść z biura, spakować się i polecieć na skraj Europy, żeby przemierzyć psimi zaprzęgami ponad 300 kilometrów. A jednak! Ta wyprawa zmienia ludzi, daje poczucie wolności i otwiera umysł na nowe przygody. Od razu chce się więcej od życia, a rzeczy niemożliwe do zrealizowania po prostu przestają istnieć’ – opowiada Kate Zamana, która reprezentowała Polskę w tegorocznej edycji Fjällräven Polar.

Zapraszamy posłuchać niezwykłej opowieści Kate – podróżniczki, fotoreporterki, artystki, która w swojej traumie związanej z utratą słuchu znalazła siłę do podejmowania nowych wyzwań. Podczas ekspedycji Fjällräven Polar zmierzyła się z potężnymi burzami śnieżnymi, siłami natury, ale przede wszystkim z wewnętrznym lękiem. Ta podróż odmieniła jej życie.

W dniu prelekcji zostanie wyeksponowana wystawa zdjęć Kate Zamana, obrazujących wyprawę psim zaprzęgiem przez arktyczną tundrę. wystawę bedzie można oglądać przez 3 tygodnie do 11 grudnia.