Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

5 kwietnia

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Zapraszamy na pokaz slajdów z Ameryki Środkowej Tomasza Tułaka – podróżnika i organizatora wypraw z Om Tramping Klub.

Kolorowe kraje Ameryki Środkowej tworzą niezwykłą mozaikę kulturową i przyrodniczą. Na spotkaniu opowiem o naszej ostatniej podróży w te rejony, podczas której zobaczyliśmy sześć z nich: Panamę, Kostarykę, Nikaraguę, Salwador, Honduras i Gwatemalę. Podczas pokazu czeka nas wiele spotkań z bogatą przyrodą tego rejonu. Zobaczymy aktywne wulkany, subtropikalną dżunglę, lasostepy, górskie jeziora i rajskie plaże.

Tereny te zamieszkuje niezwykle zróżnicowana ludność. Nadal znajdziemy tu wielu Indian – rodzimych mieszkańców. Około 40 procent mieszkańców Gwatemali to Majowie, którzy w odludnych rejonach tego kraju pielęgnują swoją kulturę i obyczaje. Stare religie majańskie zmieszały się tutaj z chrześcijaństwem. Tutaj znajdują się również ruiny największych majańskich miast oraz przepiękne, kolonialne miasta jak Guatemala Antigua, Granada czy Leon.

Między innymi opowiem o tym co pozostało z cywilizacji Majów. Pokażemy ruiny największych miast majańskich: ukrytego w dżungli Tikal, z wysokimi piramidami i mniej znanej Yaxhia.

Zapraszamy! 🙂