Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

3 października

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Chcesz wylądować na księżycu i zasmakować życia z innej planety?
Jeśli TAK, to koniecznie leć do JAPAN i zabierz ze sobą ROWER!
Dowiedz się jak dotknąć naturalnej i tradycyjnej strony tego kraju, poza utartym szlakiem shinkansena i wielkich miast. Bo jeśli Japonia NAPRAWDĘ, to tylko na rowerze!
A JAK TO ZROBIĆ ? Opowiem wam niebawem… o naszej miesięcznej podróży i 1000 KM przejechanych doznań, spotkań i przygód, które na długo zapadają w pamięci.
Od kilku la, dwa razy w roku (wiosna&jesień) odwiedzam ten niepospolity kraj i za każdym razem konsumuję go z rowerowego siodełka. W tych wyprawach towarzyszą mi kompanki by @superfemkaprojekt
A Mój stosunek do Japonii jest szczególny. Uwielbiam w tym kraju w zasadzie wszystko. Podoba mi się unikalna grzeczność, serdeczność i bezinteresowność społeczna. Do tych wartości dostaję najwyższy wskaźnik bezpieczeństwa, respekt do natury i bezkonkurencyjne kulinarne menu.
A to wszystko otoczone wielowymiarowym krajobrazem, który zapiera dech w piersiach. To potrafi zawrócić w głowie i do Japonii zawsze chce się wracać.
Dlaczego zwiedzanie Japonii na rowerze to słuszna idea?

Jazda rowerem po Japonii, to niespodziewaną przyjemność. Kulturalny stan umysłu kierowców daje poczucie komfortu. Do tego wydzielone pasy, dedykowane ścieżki, pasy nabrzeżne, dziesiątki bocznych dróg, rzek i kanałów i pogoda która idealnie wpisuje się w rowerową aktywność.

Nasza przygoda z Japonią przebiega przez dwie wyspy, największą Honsiu oraz najmniejszą i najmniej zaludnioną Shikoku. Pierwsze dni to droga pośród aglomeracji, które ciągną się czasem bez końca i to zdecydowanie wyróżnia największą z wysp. Lecz głównym celem jest Shikoku i spotkanie z jej tradycyjną odsłoną. To właśnie tam doświadczamy zbliżenia z naturą, lokalną gościnnością i wkroczenia w zwykłe codzienne życie ludzi. Jesteśmy na wiejskich festiwalach, w wioskach, portach, dotykamy brzegu Oceanu i prawdziwej japońskości na wielu obszarach.
Jak wygląda przygotowanie do podróży, jak się poruszać po Japonii na rowerze i jak ją poprawnie skonsumować 😊 – o tym opowiem wam na spotkaniu