Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

3 września

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

W trakcie spotkania Artur Gorzelak zabierze nas na spotkanie z nieujarzmioną przyrodą stref podbiegunowych. Slajdowisko będzie równocześnie promocją nowej książki, opisującą jego fenomenlną podróż.

Publikacja prezentuje aż cztery wyprawy obfitujące w niespodzianki, jakie płata mieszkańcom umiarkowanej strefy klimatycznej zetknięcie z twardymi realiami Północy (a w jednym przypadku Południa). Pierwsza przygoda to maraton zorganizowany na dalekim Spitsbergenie w bliskim sąsiedztwie niedźwiedzi polarnych, który jednocześnie stanowi okazję do złożenia wizyty na Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Następnie towarzyszymy autorowi w objeździe dookoła Islandii słynną drogą nr 1 (w warunkach niekiedy ekstremalnych), by zaraz później wyruszyć na Półwysep Kolski w pogoń za zorzą polarną (i fokami). Całość zamykają wędrówki pośród lodowców i parków narodowych odległej Patagonii.

Książka Pod bieguny nie przypomina tradycyjnych przewodników, za to stanowi ich doskonałe uzupełnienie – opisuje „z pierwszej ręki”, z jakimi wyzwaniami przyjdzie się zmierzyć podróżującym do tych zakątków świata. Nie brakuje w niej humorystycznych sytuacji i anegdot, a wszystko okraszone jest solidną, ale przystępnie podaną dawką wiedzy przyrodniczo-historycznej, ze sporym udziałem wątków polskich.

Poprzednie książki Artura Gorzelaka:
• W judodze na rowerze. Japońsko-koreańska przygoda na dwóch kółkach – opis rowerowej wyprawy po Japonii i Korei Południowej szlakiem szkół judo
• Zostawieni na lodzie. Piesza przeprawa przez Bajkał – relacja z ultramaratonu po zamarzniętej tafli Bajkału
• Made it in Taiwan, czyli rowerem przez kraj rowerów przedstawiająca zwiedzanie Tajwanu na dwóch kółkach