Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

13 stycznia

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie podróżnicze o ostatnich ‘dzikich’ plemion w Papui Zachodniej. Spotkanie poprowadzi para gdańskich podróżników, podróżujących po wszystkich kontynentach, a szczególnie zafascynowanych Amazonią.

“Spędziliśmy trzy tygodnie czerwca 2017r. na Papui Zachodniej, podążając śladami ostatnich ‘dzikich’ plemion. Wiele z rdzennych ludów Papui zostało już dotkniętych procesem cywilizowania, jednak nadal żyją oni według zasad wytyczonych przez swoich przodków, ale są też takie, które nie poddały się ‘ucywilizowaniu’ w ogóle. Nie są to co prawda całe plemiona, bo co oczywiste, ludzie młodzi jak najbardziej opowiadają się za lepszym, łatwiejszym życiem i przenoszą się do wiosek i miast, jednak starsi nadal wiodą życie takie, jakie było udziałem wszystkich jeszcze nawet 50~60 lat temu.
Mówimy tutaj o kanibalach i łowcach głów jak np. Korowaje czy Asmaci, ale także o plemionach, które prowadziły łowicko- rolnicze życie jak na przykład Dani.
Każde z tych plemion zamieszkuje inny region Papui, ma inne zwyczaje i wierzenia, ale każde z nich potrafi być tak samo niebezpieczne ale też niezwykle ciekawe. Spędziliśmy pośród tych plemion wiele dni i mieliśmy niepowtarzalną okazję przyglądać się ich życiu, uczestniczyć w kilku bardzo ważnych dla nich obchodach oraz brać udział w niektórych czynnościach dnia codziennego.
Staraliśmy się zrozumieć ich świat, ich sposób patrzenia na życie. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi, mieliśmy możliwość poznania ich zwyczajów i wierzeń, ale przede wszystkim mogliśmy się w nie zagłębić i poznać ich genezę. A zdecydowanie było co poznawać.”

Zapraszamy na spotkanie,
Alicja Kubiak i Jan Kurzela 🙂

UWAGA:
To spotkanie jest płatne.
Cały dochód z biletów na spotkanie przeznaczony jest w całości na honorarium dla podróżników za ich czas, pracę oraz dojazd do Warszawy.

Miejsca siedzące 15 zł
Miejsca na podeście 10 zł
(Sala na to spotkanie objęta jest całkowitą rezerwacją miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.)

W celu zarezerwowania miejsca na spotkanie nie wystarczy kliknąc obecności w wydarzeniu na FB, prosimy o wysłanie maila na adres dorota@tam-cafe.pl.