Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

17 czerwca

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Gildia Wędrowców

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

W kolejnym spotkaniu | z gildią tam i z powrotem | zabierzemy Was do Korei Północnej. Naszym przewodnikiem będzie Karolina Bednarz, autorka bloga www.wkrainietajfunow.pl:
___

Korea Północna to jedno z najbardziej tajemniczych państw świata. Turyści docierają tu rzadko. a jeśli się im uda, pilnowani są od rana do nocy przez opiekunów. Mnie jednak te zasady nie dotyczyły. W Pjongjangu spędziłam prawie dwa miesiące na stażu w polskiej ambasadzie i przeszłam go wzdłuż i wszerz.

Jak wygląda życie wśród tysięcy portretów i murali z Kimami? Czy da się uciec przed polityką? Co robią na co dzień Koreańczycy? Co jedzą? Gdzie robią zakupy? Jak wygląda życie elit, a jak przeciętnego mieszkańca stolicy? I czy faktycznie nikt nie przejmował się tym, gdzie chodzę i co robię?

Zajrzymy razem na targ, popatrzymy na ćwiczące przed paradą tłumy i spojrzymy na Pjongjang ze szczytu słynnej wieży Juche. Przejedziemy się metrem… na który bilet kosztuje mniej niż jeden grosz. I zjemy porządny koreański bibimbap.

Kilka razy wyjechałam poza Pjongjang – chciałabym Wam opowiedzieć o położonym nad oceanem Wonsan i pokazać nieruszone ludzką ręką piękne zalesione góry. Porozmawiałam także z żołnierzami na granicy z Koreą Południową i spędziłam dzień na Wystawie Przyjaźni w Myohyangsan… gdzie poznałam mnicha socjalistę. I nie tylko.

Zachęcam Was do przejrzenia mojego bloga – www.wkrainietajfunow.pl – i zadawania pytań. Mam nadzieję, że wywołam ciekawą dyskusję!
___

WAŻNE INFO: Wejście na spotkanie jest płatne 10 zł – dochód z biletów na wydarzenie w całości przeznaczony jest dla prelegenta za jego wiedzę, doświadczenie, poświęcony czas i pracę nad prezentacją.
Istnieje możliwość rezerwacji miejsca pod adresem e-mail: agata@gildiawedrowcow.pl.