Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

17 czerwca

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Warsaw, Poland, 02-644

天无三日晴,地无三尺平,人无三分银

Kuejczou. Miejsce gdzie, jak mówi ludowe przysłowie:
„Nie ma trzech słonecznych dni, Nie ma trzech stóp płaskiego gruntu, A w kieszeni nie ma nawet trzech groszy.”

Jeden z najpiękniejszych regionów krasowych na świecie, dom dla 13 mniejszości etnicznych i niezliczonych cudów natury, m.in. największego wodospadu w Azji. A także: przez dekady najbiedniejsza cześć Chin, wyniszczona przemysłem ciężkim i do dziś funkcjonująca w świadomości przeciętnego chińczyka jako „dzika” i „niecywilizowana”. Kuejczou, wraz ze stolica prowincji – Guiyang, to nie tylko szalony tygiel kulturowy i uczta dla wszystkich zmysłów, ale też najlepsze miejsce do obserwacji kontrastów i przemian kulturowych i społecznych w czasie gdy na naszych oczach kształtują się „Chiny Nowej Epoki”. A prywatnie – mój dom i najwspanialsze miejsce na ziemi.

Nazywam się Patrycja Lote, mieszkam w stolicy Kuejczou od ponad 6 lat. Zwiedziłam mniej znane zakątki Chin: od stepów Mongolii Wewnętrznej na północy kraju, pustyni Gobi i Tengger, poprzez rozległy płaskowyż Tybetański od jeziora Qinghai do Lhasy, aż do tropikalnych lasów południowego Yunnanu. Odwiedziłam m.in wulkaniczną wyspę Weizhou, grobowce zapomnianego imperium Tangutów, domy-fortece ludzi Hakka w Fujianie, oraz niezliczone cuda na tury i kultury ludowej w samym Kuejczou. W wolnym czasie zajmuję się fotografia (urban, nature), pisaniem, i prowadzeniem motocyklowego kanału podróżniczego po Kuejczou i okolicach.

Chciałabym serdecznie zaprosić Wszystkich zainteresowanych na małą podróż po Chinach poprzez obrazy i opowieści – przedstawię zarówno samo Kuejczou wraz z moim miastem, Guiyang, jak i co ciekawsze miejsca które udało mi się odwiedzić w ciągu ostatnich lat. Zastrzegam, że zabraknie Wielkiego Muru, Guilinu i kilku innych „top 10” z przewodników po Chinach, ale za to na pewno nie zabraknie emocjonujących historii i duzo bardziej inspirujących miejsc! Do zobaczenia!

www.fromguiyangwithlove.com
insta: fromguiyangwithlove
yt: Gurren in Guizhou

Zapraszam 🙂
Patrycja Lote