Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

17 marca

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Emil Witt – młody, brawurowy podróżnik, od 4 lat szukał w amazońskich lasach deszczowych izolowanych Indian, żyjących cały czas w epoce neolitu. Na spotkaniu opowie o realizacji tego długo wyczekiwanego marzenia
Wraz z kolegą wybrali się w okolice Parku Narodowego Manu, tam skonstruowali tratwę, a następnie spłyneli rzeką Madre de Dios, aż do wioski Boca Colorado. Drugiego dnia spływu towarzysz Emila doznał obrażeń i musiał wrócić do cywilizacji.
Emil nie zrezygnował z realizacji marzenia, w miedzyczasie zaprzyjaźnił się z Indianami z plemienia Yine i z ich pomocą dotarł do, odległych cywilizacji, plemion Indiańskich.
Następnie z powodzeniem spłynął samotnie aż do Colorado
Do dziś wspomina tą wyprawę jako najpiękniejszą przygodę swojego życia!

Emil Witt: Podróżnik, eksplorator, filmowiec, fotograf i wolny duch przede wszystkim. Po raz pierwszy wybrał się do lasów deszczowych w wieku 18 lat. W ramach buntu zniknął na dwa miesiące w brazylijskich lasach deszczowych. Po wyprawie zakończonej sukcesem już dokładnie wiedział jaką drogę obierze w życiu. Każdego kolejnego roku kontynuował poszukiwania ostatnich dziewiczych zakątków amazońskich lasów deszczowych, docierał coraz dalej do Indian zachowujących dawną kulturę i uczył się od nich życia oraz przetrwania. W międzyczasie w Polsce posypały się dziesiątki wywiadów, audycji radiowych, artykułów, szkoleń, projekcji filmów, wystaw fotograficznych oraz setki prezentacji, którymi udowadniał za każdym razem, że pasja, podążanie za potrzebą serca oraz wewnętrzne wyrwanie się ze społecznego kieratu, prowadzą do spełnienia pozornie nawet najbardziej nieosiągalnych marzeń. Ostatnio Emil z przyjemnością oprowadza chętnych rodaków po swoich szlakach amazońskiej puszczy.

Gdzie dalej?
Syberia odpowiada krótko Emil, nie rozwijając tematu w myśl przeswiadczenia, że o tym co będzie nie mówi się chętnie ponieważ nigdy do końca nigdy nie wiemy co nas czeka w przyszłości.

Link do wywiadu:
http://www.polskieradio.pl/9/1364/Artykul/1451666,Emil-Witt-o-dzungli-i-zyciu-poza-schematem

Zapraszamy na emil-witt.com