Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

23 września

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Mirosław „Maken” Dzięciołowski to fan muzyki, dziennikarz, DJ, promotor, od 30 lat związany z reggae i world music. Znany jest głównie ze swojej audycji autorskiej „Strefa Dread”, nadawanej od ponad 10 lat przez Czwórka Polskie Radio, imprez Joint Venture Sound System oraz pracy przy Ostróda Reggae Festival.
„Nigdy nie byłem jeszcze na Jamajce w celach turystycznych, a miałem przyjemność gościć tam 5 razy. Od pierwszego razu w 2008 roku, gdy współprodukowałem sesję nagraniową polsko-jamajskiego projektu Rastasize, zawsze te wyprawy wiązały się z moją muzyczną pasją. W końcu to na Jamajce narodziło się reggae!” – opowiada gospodarz spotkania.
Oprócz Rastasize Maken dwukrotnie maczał palce w nagraniach Kamila Bednarka na karaibskiej wyspie. Trzykrotnie był odpowiedzialny za obfity program muzyczny dwutygodniowych „Muzycznych Wypraw na Jamajkę z Makenem” organizowanych przez najamajke.pl. Ich uczestnicy odwiedzali studia nagraniowe, uliczne sound systemy, festiwale jak kultowy Rebel Salute i pamiętne miejsca historii reggae.
„Za każdym razem to wielki zbiór doświadczeń, opowieści, dźwięków i zdjęć, którymi chętnie podzielę się z uczestnikami spotkania” – zapowiada Maken.
Szykuje się mentalna podróż na Jamajkę w sercu Warszawy.
Zapraszamy!

„Och, spotkałem dziś rano dziewczynę / Miłość od pierwszego wejrzenia / Pięknością w moich oczach była / Gdy spytałem skąd pochodzi / Powiedziała, że z tropików / Chciała poznać moje imię / Chronixx, bez uników / Zapytałem o to samo / Odkryła się karta, nazywała się Jamajka / Poprosiłem więc ładnie / Uśmiechnij się Jamajko! / Uśmiechnij się do mnie Jamajko!”
Chronixx – „Smile Jamaica”

https://www.facebook.com/maken.miroslaw.dzieciolowski
https://www.facebook.com/makenagency
https://www.facebook.com/StrefaDread

Audycja radiowa: „Muzyczna wyprawa na Jamajkę z Makenem 2016”:
https://goo.gl/mkGatn
Audycja radiowa Jurka Kleszcza:
http://www.polskieradio.pl/8/479/Artykul/1622437/
Galeria Makena na FB:
https://goo.gl/98nV88
Muzyczna wyprawa 2015, galeria Makena na FB:
https://goo.gl/Eitxz2