Michał realizuje projekt, w którym łączy pasje z pomaganiem innym. To „7 Happy Summits” Projekt Korony Ziemi dedykowany Fundacji Happy Kids. W tym roku stanął na najwyższym szczycie Ameryki Płd. – Aconcagui (6.962m) a następnie przyszło mu zmierzyć się z dachem Ameryki Płn. – Denali (6.192m).
Teraz, gdy wrócił z ekspedycji na Alaskę, przyszedł czas podzielić się historią zdobywania góry, którą wiele osób określa mianem trudniejszej niż sam Everest. To przecież tutaj legendarny Jerzy Kukuczka nabawił się odmrożeń i za pierwszym razem góra nie wpuściła go na swój szczyt.
Michał miał świetną pogodę, doskonałe warunki i szybkie tempo. Jednak wszystko zmieniło się w trakcie trwania ataku szczytowego. Rozpętało się lodowe piekło, które nakazało śmiałkom przerwać atak….45 pionowych metrów od szczytu. Michał zdobył grań szczytową Denali, od wierzchołka dzieliło go kilkaset metrów „spaceru” i 45 metrów wysokości. Jednak był to dystans niemożliwy. Walka rozpoczęła się na zejściu. Szczęśliwie ekspedycja zdołała dotrzeć z powrotem do obozu na 5.300m.
Jak to jest wycofać się tak blisko szczytu? Co wtedy się czuje? Jak wygląda 17 godzinny atak szczytowy? Czy da się przygotować organizm do takiej ekspedycji zaledwie 4 miesiące po zdobyciu Aconcagui i jeśli tak, to jak to zrobić? No i przede wszystkim czy Denali rzeczywiście jest tak trudne jak mówią??
Poznajcie historię zdobywania i odwrotu w śnieżnej burzy.
Historię, w której szczytem tym razem był odwrót.
Michał Leksiński
Podróżnik
Zwiedził ponad 40 krajów świata. Wspinał się na 5 kontynentach. Kolekcjoner najwyższych skoków świata na bungee. Twórca charytatywnego projektu „7 Happy Summits” – Korony Ziemi dla Fundacji Happy Kids. Prywatnie miłośnik alpinizmu. Były iluzjonista. Manager projektu i rzecznik prasowy Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 17/18.
Profesjonalista
Dyrektor ds. PR związany z firmą CEC Government Relations. Z wykształcenia politolog, absolwent 5 kierunków studiów podyplomowych: psychologia społeczna (SWPS), psychologia motywacji (SWPS), Szkoła mistrzów pióra (Collegium Civitas), Strategiczny Wywiad Biznesowy (Akademia Koźmińskiego), London School of PR (ZFRP). Twórca i kierownik unikatowego kierunku studiów podyplomowych (Collegium Civitas) – Marketing Sportów Ekstremalnych, gdzie zgromadził wykładowców ze świata sportu, mediów i biznesu powiązanych ze sportami wysokiego ryzyka.
Twórca/mówca
Opowiada o podróżach. Snuje historie o wyprawach. Mówi o roli metafor w sporcie i edukacji. Pomaga i współtworzy serwisy dla twórców (Patronite.pl – największa platforma e-mecenatu w kraju), dla podróżników (sharemap.org – serwis mapowy do planowania i prezentowania podróży).