Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

14 stycznia

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

O Afganistanie i Afgańczykach od lat powielamy mity i zabobony. Jeśli chcemy widzieć w świecie jedynie czerń to na pewno ją zobaczymy.

Będąc w „afgańskim świecie”, mogłem mu przypisać wiele z barw, ale ku zaskoczeniu wielu osób, więcej z nich miała odcień ciepły. Widziałem – niemal przecząc logice wszystkich Europejczyków – że w Afgańczykach jest więcej dobra niż zła.

Niestety, widziałem też niepewność Afgańczyków, mówiących mi głośno iż kraj szykuje się na kolejna swoją wojnę, która pewnie wybuchnie w 2016 roku. Historia się powtarza, bo w kraju ponownie mają głos i poparcie Talibowie, z którymi chce walczyć afgański rząd i cały świat.

Afganistan to jedno z najciekawszych etnicznie miejsc na ziemi. To tutaj krzyżują się wędrówki wszystkich ludów Azji centralnej, które dziś znalazły odbicie w bogatej tutejszej mozaice etnicznej.

Na swojej drodze spotkałem setki Afgańczyków których uwieczniłem na zdjęciach. Afgańczyków uważam za jednych z najbardziej gościnnych i najwdzięczniejszych narodów jakie znam.

Łukasz Odzimek zaprezentuje zdjęcia z 2004 i 2015 roku z podróży przez centralny i północny Afganistan.