Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

16 kwietnia

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Jesienią 2015r spędziliśmy 70 dni w miejscu, w którym w niezwykły sposób spotykają się tradycja i współczesność. Kraju szacunku dla człowieka, natury i przestrzeni. Żyliśmy wśród zieleni, otoczeni wodą, górami i pięknymi polami ryżowymi.
ASO to dystrykt w prefekturze Kumamoto, środkowa część wyspy Kiusiu, tam przez ponad dwa miesiące mieliśmy okazję poznawać kulturę Japonii oraz rozwijać nasze projekty podczas stypendium artystycznego ASO- artist in residency.
Żyjąc w równowadze z otaczającą nas naturą, wśród lasów cedrowych i bambusowych, onsenów i źródeł z czystą, krystaliczną wodą realizowaliśmy projekty powstałe w oparciu o obserwację tego mikro – makro świata.
Poznaliśmy Japonię, która nie przypomina historii z książek opowiadających o niezliczonych rzeszach samobójców, zimnych i niedostępnych ludziach oraz wielu innych “dziwach”.
Być może mieliśmy szczęście znaleźć się w wyjątkowym miejscu wśród wyjątkowych ludzi?
Chcielibyśmy opowiedzieć o naszych doświadczeniach zebranych podczas tego pobytu i zaprezentować realizacje, które powstały w czasie pobytu stypendialnego.

Prelegenci:

AGNIESZKA urodzona w Poznaniu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplomem z wyróżnieniem w pracowni Malarstwa prof. W.Dudkowiaka(1999r.). Otrzymała stypendium rektorskie na VSVU w Bratysławie(1997/98r.). Laureatka II nagrody, konkursu poświęconego pamięci Tadeusza Kulisiewicz(1998r.) Współpracowała ze studiem Animagie w Paryżu (2003/07.) Zrealizowała szereg wystaw indywidualnych. Brała udział w wielu wystąpieniach zbiorowych, m.in. w: Salonie młodych twórców Jeune Creation w Paryżu, 1.Międzynarodowym Triennale Sztuk Graficznych w Warszawie (2008r.), Międzynarodowym Triennale Grafiki 2009 w Krakowie, Aktywna cisza Galeria Działań w Warszawie (2014r.) W 2015 spędziła 70 dni na rezydencji w Japonii, w prefekturze Kumamoto, dystrykt ASO. Prowadzi pracownię Rysunku na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego, w Katedrze Mody Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Realizuje projekty artystyczne oraz warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży. W latach 2003-2009 organizowała Międzynarodowe Warsztaty Twórcze dla Studentów „Konfrontacje” oraz szereg innych projektów warsztatowych. Współpracuje z Galerią Działań w ramach programu edukacyjnego w szkołach.

PAWEŁ urodzony w Świdwinie. Studiował na Politechnice Koszalińskiej (2006) i w Buckinghamshire New University w High Wycombe w Wielkiej Brytanii (2007). Przebywał na stypendium w Seinajoki Politechnik (w Finlandii (2005), gdzie zaprojektował swoje pierwsze meble do kawiarni w Nikkarikeskus Center. Współpracował z Ikea, Narrogin Joinery, Greenpeace Polska, Nikkarikeskus Center, Vini Design, Paged, Yes, Meden in Med., Amica, Tatrzański Park Narodowy, Ministersto Spraw Zagranicznych, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W latach 2009-2011 założył i współtworzył studio projektowe Kompott. W 2011 współpraca z Touch Ideas zaowocowała nagrodą Red Dot za projekt opakowania piwa Łomża. Obecnie prowadzi studio projektowe „Pracownia Jasiewicz”. Jest wykładowcą na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i na Wydziale Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.