Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

20 stycznia

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

CIAO LA MIA BELLA ITALIA – CZYLI JAK TO JEST ODKRYWAĆ ŻYCIE BUDZĄC SIĘ POD WŁOSKIM SŁOŃCEM

Podróże wzdłuż i wszerz włoskiego buta udowodniły mi, że nie trzeba jechać na “koniec świata” żeby przeżyć przygodę życia.

Italia to perła na europejskiej mapie. Wszyscy jesteśmy w stanie powiedzieć o niej mniej lub więcej. Włoska kuchnia, sztuka, historia, sławne miejsca, osoby, styl bycia… obiegły cały świat. A co jeśli tą bajkową ziemię poznamy poprzez pozornie zwykłych ludzi i spontanicznie ruszymy do zakątków mniej znanych, niezapełnionych przez turystów? Poczujemy się jak na planie włoskiego filmu, w którym wcale nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Italia to nie tylko dolce vita zakrapiane kawą i winem, a zjednoczony Półwysep i przynależne wyspy czasem totalnie zaskakują różnorodnością.

Miałam przyjemność spędzić rok budząc się pod włoskim słońcem, codziennie lepiej poznając kraj tak bliski, a zarazem daleki kulturowo, gdzie anioły to nie tylko rzeźby w licznych kościołach, a również ludzie, których spotkałam. Moja Italia to droga przez tysiące kilometrów z około 80-cioma przystankami, mieszkanie pełne światła przy wąskiej uliczce i dziesiątki poznanych ludzi. To wszystko pozwoliło mi odkryć filozofię życia-podróży, której dotąd nie znałam. Pomogło stworzyć więzi, powrócić do ukochanej ziemi wiosną bieżącego roku i podzielić się tym rajem z bliskimi.

Takimi doświadczeniami chciałabym się podzielić również ze wszystkimi głodnymi świata. Zapraszam na wyprawę po wyspach, wulkanach, ruinach, morzach, miasteczkach… ciepłych wspomnieniach ze znanej, kultowej i tej mniej znanej, zaskakującej Italii.
Ci vediamo presto!

“Wielka podróż zaczyna się już z pierwszym krokiem. Rozejrzyj się. Inspiracje czekają tuż za rogiem.”

ZAINSPIROWANitA
https://www.facebook.com/ZAINSPIROWANitA/
https://www.instagram.com/zainspirowanita/
https://www.youtube.com/channel/UC7Aq-yOkh8rre4F2niZ0nOQ/featured

Zapraszam
Anita : )