Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

16 maja

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Mam na imię Marta i jestem uzależniona od… podróży. W kwietniu 2017 roku wyjechałam do Islandii, gdzie spędziłam 6 miesięcy. Pracowałam jako agent obsługi pasażerskiej na lotnisku w Keflaviku oraz jako choreograf w szkole baletowej. Kontrakt podpisany na pół roku stał się genialnym pretekstem do poznania tego niezwykłego kraju. W 2018 roku poleciałam na Islandię ponownie, tym razem na 3 miesiące. Zwiedziłam prawie całą wyspę podróżując samochodem ze znajomymi, jak również samotnie, wybierając najczęściej autostop.
W trakcie spotkania opowiem o miejscach, które zwiedziłam, a były wśród nich m.in.: Półwysep Reykjanesbaer, Landmannalaugar (Góry Kolorowe), Vestfirðir (Fiordy Zachodnie), okolice Jeziora Myvatn, wyspa Vestmannaeyjar, Akureyri, Vik, lodowiec Mýrdalsjökull, Fiordy Wschodnie. Ponadto podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat kultury Islandii, pogody, flory i fauny, zdradzę wam różne ciekawostki (czy wiedzieliście, że 70-80% mieszkańców wierzy w Elfy?) oraz opowiem o zorzy polarnej i samej pracy na lotnisku.
Ponieważ pasjonuję się także fotografią i prawie w ogóle nie rozstawałam się ze swoim aparatem, pokażę wam mnóstwo zdjęć.
Jeśli ktoś z was marzy o podróży na Wyspę Ognia i Lodu, jest ciekaw kultury tego kraju, już tam był i ma ochotę odbyć retrospektywną podróż lub chce posłuchać o magii Aurora borealis, serdecznie zapraszam do Klubokawiarni Tam i z Powrotem!