Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

27 października

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

W centrum miasta tęgi pan, z wąsem jak młody Wałęsa, ustawił się w długiej kolejce przed punktem Western Union. Wczoraj dzwonili z Miami, z “Malej Hawany”, mówią mu, że części do Lady 2107 będą na Trzech Króli. Co piaty, co czwarty samochód zdobią złączone ze sobą kubansko-jankeskie chorągiewki (ale cały czas Watykan jest lepiej widoczny niż USA).

Czasem pojawia się Jezus, czasem symbole masońske, kiedy indziej logo Playboya i kot Garfield. Często też pod lusterkami dyndają małe, ubrane na kolorowo laleczki: bo przecież licho nie śpi! Kiedy jedni godzinami stoją po fasole i mydło, zagryzając fistaszki i miętosząc w chudych dłoniach książeczki aprowizacyjne, drudzy, w adidasach, z dewizowych sklepów wynoszą nowe, chińskie plazmy. Transwestyta poprawia makijaż, tuż obok policjant legitymuje rykszarza. Malowany, wszechobecny Che Guevara patrzy spode łba. To już 58. rok Rewolucji.

Filip urodził się, kiedy Fidel Castro był jeszcze 58-letnim młodzieniaszkiem. Potem obronił prace magisterską z relacji kubańsko-hiszpańskich, a jeszcze później zajmował się Kubą, współpracując z CESLA UW i Instytutem Lecha Wałęsy. Po kubanskiej stolicy buszował w styczniu 2016. Czy od tego czasu coś się zmieniło? Dowiecie się na miejscu.

——
Wstęp bezpłatny