Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

17 lutego

Godzina:

05:00 pm - 07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Każda stara kamienica ma swoje sekretne historie, Warszawa zaś pełna jest takich budynków. W trakcie wojny ludzie chowali w swoich mieszkaniach prawdziwe skarby: pamiątki, pieniądze i dokumenty. A gdyby tak dotrzeć do tajnej skrytki legendarnego dowódcy Armii Krajowej, generała Grota-Roweckiego?
Zgrana paczka nastolatków wyrusza jego śladami, by odkryć tajemnicę z czasów II wojny światowej. Po drodze napotkają całą masę przeszkód, przeżyją niesamowite przygody i rozwiążą trudne łamigłówki. Będą pogonie, włamania i prawdziwe śledztwo, a także „okupacyjny obiad” i niezapomniana lekcja historii. Czy po tym wszystkim uda im się dotrzeć do tajemniczej skrytki?

Artur Pacuła
Autor książek dla młodzieży. Każda z nich opisuje przygody związane z poszukiwaniem skarbów. Tymi skarbami mogą być złote przedmioty, ukryta broń czy ważne dokumenty. Pierwsza z książek – „Gdzie jest korona cara?” zajęła drugie miejsce w Konkursie na najbardziej Samochodzikową Książkę 2015 roku i otrzymała wyróżnienie za „umiejętność pisania o sprawach młodzieży oraz stworzenie udanego scenariusza dla wakacyjnej przygody”. Druga zaś – „Gdzie jest skrzynia z karabinami?” zajęła pierwsze miejsce i otrzymała tytuł Samochodzikowej Książki Roku 2017. Konkurs organizuje Forum Miłośników Pana Samochodzika (pansamochodzik.net.pl).