Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

23 marca

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Na tym spotkaniu Emilia podzieli się z Wami doświadczeniem podróżniczki, antropolożki i kobiety podczas wyprawy na zachodni brzeg Czarnego Lądu.
Gambia jawi się w biurach podróży jako turystyczny kraj, mało który Polak do niego zagląda. A jeśli już zdecyduje się odwiedzić Smiling Coast, rzadko kiedy wystawia nos poza bramy hotelu i opuszcza swoją strefę komfortu na rzecz bliższego poznania i zetknięcia z realiami życia poza plażą.
Pokaz rozpocznie się od przedstawienia różnicy pomiędzy turystycznym pobytem w Afryce Zachodniej, a prawdziwą wyprawą podróżniczą. Na slajdowisku nie zabraknie wskazówek i informacji o typowo turystycznych atrakcjach. Emilia podpowie, jak taki wyjazd zorganizować i gdzie szukać antropologicznych uniesień, nie będąc antropologiem. Podzieli się swoim doświadczeniem i zdradzi, jak szukać ciekawych kontaktów w Gambii, w co się ubierać, gdzie jadać i gdzie bywać, aby nawiązać przyjazne stosunki z Gambijczykami, odbiegające od stereotypu bogatego człowieka z Zachodu.
Opowie o religii, wierzeniach animistycznych, rytuałach, tradycjach i wpływie nowoczesności na całe spektrum mistycznych doznań Gambijczyków. Przedstawi zdjęcia i objaśni wspaniałe, barwne imprezy rodzinne oraz lokalne.

Wspomni też o swojej wyprawie do Gwinei Bissau.
Ponadto warto zauważyć, że Gambia to świetny punkt startowy do kolejnych wypraw: Senegal, Gwinea Bissau, Mali, Mauretania…

Emilia przedstawi przebieg podróży przez Senegal i Gwineę, z całym bagażem przyjemności i nieprzyjemności, jakie ją spotkały po drodze.

Emilia Pluskota to młoda antropolożka, rozkochana w kulturze Afryki i fotografii. Przyjaciół w Gambii odwiedza regularnie, w międzyczasie obiera nowe kierunku swoich podróży, aby przekraczać granice państw i te własne. Od dwóch lat prowadzi w Afryce Zachodniej badania na temat migracji i przygląda się rodzimym tradycjom od wewnątrz.
Zapraszamy!