Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

29 marca

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

„Empiria” to dwadzieścia dwa reportaże z drogi przez Bułgarię, Turcję, Gruzję i Armenię oraz Iran, Pakistan, Indie i Nepal, napisane przez dwudziestodwulatka poszukującego tej jednej, najważniejszej – drogi do poznania przyczyn i skutków. To historie o ludziach i ich emocjach.

W piątkowy wieczór (29.03) wspólnie przemierzymy tę trasę raz jeszcze. Ugości nas Kurd-marksista, po czym trafimy na posterunek policji w kraju, który nie istnieje. Zaprzyjaźnimy się z holenderskim hipisem, a dla równowagi również z młodym pakistańskim antyterrorystą o smutnym spojrzeniu. Będziemy chodzić na randki z Irankami i uciekać przed długą ręką szariatu. Na szyickiej ceremonii żałobnej wskoczymy w pogo, a w Pakistanie zajrzymy w oczy strachowi i radości. Później dowiemy się też, kiedy wybuchła Druga Wojna w Raju oraz dlaczego słońce w Indiach wydaje się bliższe niż w innych zakątkach globu. Nad Gangesem przesiąkniemy zapachem palonych ciał. Szlak zakończymy na pięciu tysiącach trzystu czterdziestu metrach nad poziomem morza.

Prelekcję podróżniczą, połączoną z promocją książki „Empiria. Reportaże z dwudziestu dwóch i jednej drogi na Wschód”, poprowadzi jej autor, Artur Czermak – absolwent dziennikarstwa, podróżnik i debiutujący reportażysta z Wrocławia.

W trakcie spotkania książka dostępna będzie w promocyjnej cenie.

Więcej informacji o „Empirii”:
https://www.facebook.com/events/780089919050661/

Zapraszamy 🙂
——————-
Wstęp wolny