Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

3 marca

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

71 Ulica Antoniego Edwarda Odyńca

Warsaw, Poland, 02-644

Od zawsze chcieliśmy robić ciekawe rzeczy, przeżywać przygody, zwiedzać świat i poznawać historie innych ludzi. Chcieliśmy zaprzyjaźnić się z Grekami, Hiszpanami, Francuzami, Włochami. Pociągało nas życie w drodze.

To samo chcieliśmy nauczyć nasze dzieci. Pokazać im, że chcieć znaczy móc. Nauczyć, że marzenia się spełnia i nie ma rzeczy niemożliwych.

Zostawić wszystko i ruszyć przed siebie. Zamknąć drzwi, wziąć w ręce tylko to co najbardziej niezbędne i jedną decyzją zmienić swój świat na zawsze. 8 metrów długości, 2,80 szerokości., czyli niespełna 13m2 – tyle miał mieć nasz nowy dom. DOM NA JACHCIE.

18 miesięczna Ida i 4 letni Igor – najważniejsze dla nas osoby na ziemi, bez mrugnięcia okiem przeniosły swoje zabawki na bujający pokład i zaakceptowały bez żadnych sprzeciwów szaleństwo swoich rodziców.

Czy udało nam się zrealizować wszystkie plany? Czy dzieci pokochały żeglowanie? Gdzie byliśmy, jak radziliśmy sobie bez samochodu, pralki,lodówki, telewizora? Przez Morze Bałtyckie, rzekami i kanałami Europy, nawigując dotarliśmy na Morze Śródziemne, gdzie żeglujemy do dziś. Tam i z powrotem :-).

Zapraszam 3 marca na wieczór, podczas którego opowiem Wam, po co ludzie żeglują. Po co my żeglujemy i nie możemy usiedzieć w jednym miejscu?

Magdalena Banasik – autorka książki “Dom na jachcie. Jak zostawiliśmy wszystko i wyruszyliśmy przed siebie”, twórczyni bloga Rodzina BIMSI na fali, żeglarka z uprawnieniami Sternika Jachtowego. Mama, żona, minimalistka, uwielbiająca spontan i podróże w każdym wymiarze.