Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

20 lutego

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Ania i Jon, założyciele popularnego anglojęzycznego bloga HitchHikersHandbook.com poświęconego taniej i niezależnej turystyce, od lat podróżują po świecie za pomocą kciuka. Swoja ostatnia wyprawę zaczęli w Turcji i w 11 miesięcy przejechali autostopem do Europy przez Iran, Azję Środkową (Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan i Kazachstan), Chiny, Mongolię i Rosję oraz państwa bałtyckie. Odkrywali przy tym lokalną kulturę, ucząc siebie i innych oraz wymieniając się podarunkami z mieszkańcami odwiedzanych krajów.

Podczas swojej podróży nie tylko pokonali tysiące kilometrów i przeżyli dziesiątki niesamowitych przygód, lecz nauczyli się także wielu ciekawych rzeczy, zbierając lokalne przepisy kulinarne, grając w ciekawe gry i odkrywając nieznane gatunki muzyczne.

Głównym założeniem projektu Sztafety Kulturowej była nauka czegoś nowego w każdym odwiedzonym kraju i przekazanie tej wiedzy dalej. Spotkani na trasie ludzie otrzymywali drobne upominki, które reprezentowały dane tradycje i pozwoliły im je pielęgnować. W zamian nauczyli oni czegoś nowego Anię i Jona, którzy podzielili się ta wiedza z mieszkańcami kolejnego państwa. W ten sposób powstał łańcuszek kulturowej różnorodności, łącząc ludzi z odległych części Azji i Europy.

Na prezentacji Ania i Jon opowiedzą przygody z wyprawy, pokażą zdjęcia z bajecznych zakątków świata oraz powiedzą jak wyszło im np. uczenie Tadżyków lepienia polskich pierogów. Zapraszamy!

Więcej znajdziecie na stronie: http://hitchhikershandbook.com/
Facebooku: https://www.facebook.com/HitchHikersHandbook/
oraz YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCp8kkSuJhZmc890jzq-n6Tg/videos

Jeśli jesteście ciekawi kim są autorzy:
Ania Mochnacka (rodowita katowiczanka) i Jon Barrett (typowy londyńczyk) to twórcy popularnego bloga autostopowego HitchHikersHandbook.com, za pomocą którego starają się zarazić swoją pasją także innych! Tych dwoje nauczycieli angielskiego połączyła wspólna pasja podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc. Ania i Jon poznali się 8 lat temu w Macedonii, po czym razem udali się przez Bułgarię do Stambułu, gdzie na pokładzie rosyjskiego statku towarowego przeprawili się przez Morze Czarne na Krym. Od tamtego czasu autostopem przejechali prawie cały kontynent Euroazjatycki wzdłuż i wszerz.