Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

9 grudnia

Godzina:

07:00 pm - 09:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

Zapraszamy na ekscytujący wieczór i dyskusję o dwumiesięcznej wyprawie w głąb Azji. Wybierzemy się w pełną zaskakujących przygód podróż przez Rosję, Mongolię, Chiny i Nepal.

Wagon trzeciej klasy przeniesie nas na Syberię, gdzie zerkniemy w jej niebiesko oko – Bajkał. Razem z weteranem wojny w Afganistanie i specjalistą od gazociągów na Kamczatce spróbujemy pożywnej wódki ze stakanów. Z młodymi adeptami szkoły kolejowej zagramy w duroka i będziemy pić z cycka.

Starym UAZ-em przemierzymy bezkresne przestrzenie Gobi i sprawdzimy, dlaczego piasek śpiewa. Następnie znów pociągiem zajrzymy do pełnych kontrastów Chin, porównując wielkomiejskie atrakcje Pekinu z prostym życiem plantatorów tytoniu i poławiaczy endemicznych karpi na prowincji.

Wyprawę skończymy na poddaszu świata, u stóp okrutnej bogini – Annapurny, jednego z ośmiotysięczników.

O nas (Patrycja i Łukasz):
Poznaliśmy się jeszcze na studiach snując razem plany o wspólnych podróżach. Teraz konsekwentnie realizujemy nasze marzenia poznając otaczający nas świat – począwszy od pobliskiego lasu, na poddaszu ziemi skończywszy. Staramy się doświadczyć odwiedzane miejsca zarówno z punktu widzenia kultury, społeczeństwa jak i piękna otaczającej przyrody. Nie jesteśmy amatorami gotowych, zorganizowanych wczasów na plaży pod parasolką i wszelkie oferty „last minute” omijamy szerokim łukiem.

Łukasz:
Entuzjasta gór i górskich przygód, podróżnik. Organizator wypraw wysokogórskich w Himalaje, Kaukaz, Pamir, Hindukusz. Na co dzień z pasją i nieprzerwanie od siedmiu lat prowadzi bloga podróżniczego Kartka z Podróży (www.kartkazpodrozy.pl). Autor książki o solowym wejściu na Aconcaguę, najwyższy szczyt półkuli południowej „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika”. Z wykształcenia inżynier elektryk, który zajmuje się badaniem harmonicznych i drgań chaotycznych. Najprawdopodobniej jedyny człowiek, który uprawia prąd i hoduje wiatraki, a swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje przy budowie wielkich farm wiatrowych na wodzie. Pasja do podróżowania, fotografii i gór łączą się w harmonijny sposób i pchają go konsekwentnie do realizowania coraz to ciekawszych projektów. Od wielu lat wspina się w naszych polskich Tatrach oraz w górach wysokich na całym świecie. Zrealizował między innymi takie projekty jak: wyprawa samochodem terenowym po Saharze i pustyni Gobi; wyprawa na Uszbę, Pik Lenina, Noszak, Denali; 16.ooo km pociągiem przez Azję.

Odnośniki:
Blog: www.kartkazpodrozy.pl
Facebook: www.facebook.com/kartkazpodrozy
Książka: www.aconcagua.kocewiak.eu