Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

30 czerwca

Godzina:

07:00 pm - 08:30 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Gildia Wędrowców

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

W kolejnym spotkaniu z cyklu | z gildią tam i z powrotem | posłuchamy opowieści Doroty i Bartka, którzy dwa ostatnie lata spędzili na podróżowaniu autostopem po Azji:
_____________

W maju 2014 roku ruszyliśmy w podróż, która okazała się wymarzoną, dwuletnią przygodą – intelektualną, estetyczną i refleksyjną przez Azję.

Zaczęliśmy od Rosji, potem były: Mongolia, Chiny, Azja Południowo-Wschodnia, Bangladesz i Azja Centralna (mniej więcej w takiej kolejności). Poruszaliśmy się głównie autostopem i lądem, ale nie był to cel sam w sobie, więc nie zawsze się go trzymaliśmy.

Uznaliśmy, że pokonanie dziesiątków tysięcy kilometrów, powinno otwierać drogę do czegoś głębszego, niż jedynie zachwyt nad polem ryżowym, kuchnią, zachodem słońca, czy też własną zapobiegliwością, zaradnością i ewentualnymi umiejętnościami. Nas najbardziej ciekawi napięcie między swoim i obcym, znanym i nieznanym. Pewne aspekty podróży uzmysłowiły nam jak ta relacja jest chwiejna, dynamiczna i arcy-ciekawa. Ale nierówna. I o tym, w kontekście autostopu, Couchsurfingu i ludzkiej gościnności, chcielibyśmy z Wami porozmawiać.
_____________
Wstęp bezpłatny