Posted in

Szczegóły wydarzenia
Data:

22 kwietnia

Godzina:

07:00 pm

Aktualne informacje:
Strona wydarzenia
Organizer

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Aktualne informacje: Organizer's Website
Lokalizacja wydarzenia

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem

Antoniego Odyńca 71

Mokotów, Poland, 02-644

W Ameryce Łacińskiej jako Intoamericas.com spędziliśmy już w sumie półtora roku. Z pierwszej podróży przywieźliśmy książkę “Tańczymy już tylko w Zaduszki”. Z drugiej – trzy poruszające tematy, o których Wam opowiemy:

Radio Patagonia, dzięki któremu mieszkańcy odizolowanych od świata farm rozrzuconych po patagońskim stepie codziennie przekazują sobie prywatne wiadomości: żeby brat czekał jutro w południe koło rzeki z kobyłą, że dziadkowie są w szpitalu, że Maria zaprasza na postrzyżyny. To z radia dowiadują się też o wizycie lekarza czy wywiadówce w szkole – w okolicy nie ma internetu, ani sygnału sieci komórkowej. Odwiedziliśmy ich, by się dowiedzieć, jak żyją ludzie, którzy komunikują sobie tylko to, co najważniejsze.

Zabójcza soja. W ciągu ostatnich 15 lat genetycznie modyfikowana soja zmieniła rzeczywistość Argentyny – najpierw „zielone złoto” wyciągnęło kraj z kryzysu, teraz wygania ludzi ze wsi, a pestycydy stosowane w jej uprawie zabijają tysiące ludzi. Po cichu, choć każdy to widzi. Kto się buntuje – ten dostaje intratną państwową posadę. Spotkaliśmy się z jedyną aktywistką, która nie dała się złamać.

Kto jara w Urugwaju. Urugwaj to pierwszy na świecie kraj, który zalegalizował uprawę marihuany. Od kwietnia 2014 roku każdy obywatel może hodować do sześciu roślin albo dołączyć do klubu kanabisowego, gdzie wspólnie z innymi członkami zrzuca się na utrzymanie ogrodnika. Spotkaliśmy się z ogrodnikami, użytkownikami i lekarzami, którzy od lat stosują marihuanę w terapii, by odczarować negatywny stereotyp tego narkotyku.

Na spotkaniu super promocja – będzie można kupić naszą książkę z 20% zniżką (30 zł)!:)

https://www.facebook.com/intoamericas

Zapraszamy!